Langai

parašė , 2012-06-09 07:14

XXI amžiuje, naujovių, technologijų, greito susisiekimo ir bendravimo laikais, itin svarbu turėti nuosavą, nuo svetimų asmenų atsipūsti ir pailsėti leidžiančią erdvę. Tai gali būti ir butas, ir nuosavas namas, ir sodo namelis. Gyvenamajai vietai keliami nemenki reikalavimai. Pirmiausia, turi būti gražus eksterjeras, jaukus interjeras. Spalvos, formos, įranga (baldai, grindų, sienų, lubų dangos ir t.t.) privalo tarnauti gyventojui(ams) – suteikti malonia būseną, garantuoti funkcionalumą ir patogumą. aišku, ne tik šie dalykai svarbūs. itin svarbus aspektas, kai kalbama apie būstą, yra tvirtumas. Paprasčiausiai – juk nejauku būtų ištverti audrą ar stipresnį vėją su pro plyšius beisunkiančiu vandeniu, siūbuojančiu stogu ir drebančiomis sienomis. Viena iš svarbiausių namo sudedamųjų dalių, kuri tiesiog privalo būti tvirta, yra langai. Kuo jie svarbūs, kokie langai geresni – plastiko ar medžio ? Į ką reikėtų labiausiai atkreipti dėmesį renkantis?

Langą galima pavadinti įstiklinta anga. Tai lyg tarpinė erdvė tarp asmeninio gyvenimo ir viso likusio pasaulio. Stiklas paprastai būna arba su plastiko, arba su medžio rėmu. Pastarieji – brangesni bei šiek tiek rečiau pasirenkami. Žmonės, ieškantys, kur įsigyti langus ir nenorintys žinoti daugiau, būtent ir renkasi pagal kainą, atkreipdami dėmesį į dizainą. Kaip sakoma – dėl skonio nesiginčijama. Tad kokie langai patrauklesni – mediniai ar plastikiniai – kiekvieno individualus sprendimas. Be to, kas tinka senoviško stiliaus sodybai, nebūtinai derinsis su šiuolaikiškumu. Vis dėlto dažnas žvelgia plačiau (į kamerų skaičių, į priežiūrą, į šilumos išlaikymą ir kt.).

užsimenant apie pastarąjį kriterijų – šilumą – privaloma pasakyti, kad plastikinių langų šilumos perdavimo koeficientas vos vos pirmauja prieš medinių langų šilumos perdavimo koeficientą. atkreipiant dėmesį į tai, jog plastikiniai pigesni, vienas – nulis jų naudai.

Plastikinių langų priežiūra paprasta. Rėmai tiesiog nuvalomi drėgna šluoste. Mediniai kas kelerius metus reikalauja perdažymo. Be to, jie priklausomai nuo oro sąlygų, temperatūros pokyčių, gali išblukti. Ir vienų, ir kitų apkaustus vieną kitą kartą gali tekti pareguliuoti ar sutepti.

kitas aprašytas dalykas – langų kameros. Tai paprastam žmogui nedaug ką reiškiantis pavadinimas. Jų skaičius siejamas su termoizoliacinėmis savybėmis. Jos taip pat svarbios dėl stiprumo ir atsparumo deformacijoms.

Nors langai yra ilgalaikė investicija, retas kuris gali sau leisti visiškai nekreipti dėmesio į kainą. Išsirinkimo procesą labai palengvina langų gamintojų internetinėse svetinėse pateiktos kainos skaičiuoklės. Tereikia pasirinkti rūšį, gaminį, matmenis ir tokius kriterijus kaip komplektacija (išorinė palangė, tinklelis nuo vabzdžių ir t.t.), atvežimas, sumontavimas. Nors bus prleista tik kelios minutės, neteks permokėti.

Apskritai vis daugiau žmonių pradeda domėtis įvairiais kriterijais, ne vien kaina. Kiekvienas taip pat pasirenka medžiagą, iš kurios bus pagaminti rėmai. Rodos, plastikiniai langai lenkia medinius, bet pastaruosius dievina kokybės, originalumo ir jaukumo šalininkai. Galbūt tai vienas iš būdų parodyti savo skonį.

Mediniai langai – iš tiesų ilgalaikė investicija. Juos renkantis būtina pasidomėti viskuo, kad vėliau netektų skųstis kiaurai veriančio vėjo gūsiais ar aprasojusiu stiklu.

Rašyti komentarą