Balkonu stiklinimas

parašė , 2012-06-05 11:12

Kiekvienas trokšta turėti savo asmeninę erdvę. Vieni gyvena mieste, kiti kaime, vieni daugiabučiuose, kiti privačiuose namuose. Kad ir kur yra gyvenamoji vieta, stengiamasi, kad ji būtų patraukli, saugi, komfortiška ir su tos vietos gyventojui patogiais įrengimais. Eksterjeras privalo bent jau neatstumti, o interjeras lepinti nuo reikalų atsipūsti norintį šeimininką. Viskas, kas įeina į žodį „būstas“, yra lyg mažos didelės dėlionės detalės. Be vienos iš jų dėlionė negali būti sudėta. Kokybiški langai, stiprios durys – aiški reiklesnio asmens būsto savybė. Pastarieji namo „ingredientai“ – tarytum tarpas tarp privataus ir visuomeninio gyvenimo. Dabar joks daugiabutis, net ir dažnas naujos statybos nuosavas namas neapsieina be dar vieno tarpinio kampo – balkono.

Balkoną galima pavadinti labai įvairiai. Vieniems tai tiesiog prielipas prie sienos, kitiems – vieta augalams, tretiems užkandžiavimo ar skaitymo plotas. Taigi, balkonas tarytum „daugiaveidis“. Jis tinkamas įvairiems užsiėmimams. Čia galima ir tiesiog pasigėrėti atsiveriančiu vaizdu. Kadangi ši vieta duoda tiek naudos, turi gražiai atrodyti bei derintis prie namo sienos. trokštant juo naudotis ištisus metus (net ir per šalčius) – būti įstiklintas.

Balkono stiklinimas pirmiausia gera investicija, kadangi jame visada būna šilta. Dar vienas privalumas, jei gyvenamoji vieta ten, kur vyksta didelis eismas. tuomet uždarius balkoną nepateks jokie teršalai. Taip padaromas dar privatesnis ir saviems poreikiams labiau pritaikomas kampas.

Balkono stiklinimas geriau dėl daugybės kitų gerų dalykų. Apstiklinus, jis tampa labiau saugus, be to, išties pagerėja estetinis pastato vaizdas. Kaip rašyta, tai lyg papildomas šildymas. taip pat – investicija, kadangi padidėja būsto vertė. Kai norima triukšmo, šurmulio, tereikia praverti kurią nors dalį lango, o pavargus ir panorus ramybės – tiesiog uždaryti ir atsiribojus nuo viso likusio pasaulio pasinerti į mėgstamą užsiėmimą.

Balkonų stiklinimą galima skirti į dvi rūšis. Pirmoji – rėminis balkonų stiklinimas, antroji – berėmis balkonų stiklinimas. Pastaroji patraukli tuo, jog iš lauko pusės atrodo lengvai, grakščiai, o vertikalių juostų beveik nesimato. Šis būdas labiausiai tinka komforto ir elegancijos ieškantiems gyventojams.

Rėminė balkonų stiklinimo sistema gali būti stumdomoji arba varstomoji. Stumdomoji geresnė tuo, kad užima mažiau vietos. Be to, nesunku išimti judančias dalis ir nusinešus į kambarį išvalyti. Rėminė sistema yra saugi, balkoną galima užrakinti.

Balkonų stiklinimas aliuminiu – tai lyg paskutinis mados klyksmas. Balkonas, turintis aliumininį rėmą yra brangesnis, bet vertas savo kainos. Jie itin tvirti. Pagal šį kriterijų plastikiniai profiliai atsiduria antrojoje vietoje, o mediniai – patys silpniausi. Dar vienas geras dalykas – aliuminio balkonų nereikia perdažinėti.

Aišku viena – balkono stiklinimas suteikia nemažai naudos, tačiau trokštant tai padaryti, verta pasidomėti ir apgalvoti, kuris būdas geriausiai tiks.

Rašyti komentarą