Pasaulio lankytinos vietos

parašė , 2012-02-23 12:18

Pradedant nuo pat žaliuojančios Škotijos žemės, ir baigiant tobulu senovės Graikijos palikimu – Europa visad savo turistui galėjo pasiūlyti nuostabių objektų, kuriuos aplankyti turėtų kiekvienas. Lankytinos vietos jų yra gyva galybe, tad daugeliui prireikia pagalbos, atsirenkant pačius svarbiausius. Čia mes Jums ir pasistengsime padėti, išrinkdami 10 gražiausių Europos objektų, kuriuos pamatyti turėtų – kiekvienas.

Pirmasis šiame sąraše galėtų būti Eifelio bokštas, kuris turbūt yra žinomas bene kiekvieno mažo ir didelio šios planetos gyventojo. 300 metrų aukščio bokštas yra vienas iš ilgiausių pasaulio pastatų, kuris visiškai pakeičia Paryžiaus naktinį horizontą, pridėdamas jam naujų, romantiškų atspalvių.

Jei sakote, kad mėgstate istoriją, nors kartą privalote pamatyti ir Akropolį. Graikijos sostinėje, Atėnuose įsikūręs Akropolis, turistui leis pamatyti prieš 7 tūkstančius metų statytą Partenoną, bei kitas šio aukštutinio miesto sudedamąsias dalis. Taip pat verta žinoti, kad nuo Akropolio kalvos atsiveria ir nuostabi pačių Atėnų panorama.

Kitas, taip pat istoriškai svarbus, objektas neabejotinai yra Romos koliziejus. Šis, prieš gyvą galybę metų statytas amfiteatras, galėdavo sutalpinti net iki 50 tūkstančių žmonių. Tokio dydžio pastatas ypatingai stebina savo architektūra, kuri pasaulyje tikrai yra unikali.

Kvapą užgniaužia ir per Temzės upę Londone nutiestas Tauerio tiltas. Nuo šios lankytinos vietos atsivers įspūdingas vaizdas į Londoną, o technikos mėgėjams tikrai bus įdomu pažvelgti ir į tilto variklių skyrius, ir pamatyti kaip atrodė garo varikliai, pakeliantys patį tiltą.

Tęsiant kalbą apie Londoną, galima paminėti ir garsųjį Big Beną, kuris jau yra patapęs ir skiriamuoju šio miesto ženklu. Ilgiausias pasaulyje laikrodžio bokštas visą savo grožį atskleidžia naktį, kada būna subtiliai apšviestas, ir visiškai išsiskiria iš Londono panoramos.

Na ir turbūt paskutinė lankytina vieta Londone – tai Bekinghemo rūmai. Nuo pat 1837-ųjų metų – šie rūmai, tai pagrindine Didžiosios Britanijos karališkosios šeimos gyvenvietė. Turbūt visiems yra įdomu pamatyti, kaip gyvena garsioji Anglijos karalienė bent jau iš išorės, o Rugpjūčio ar Rugsėjo mėnesiais turistams net būna atveriamos durys į pačius rūmus.

Iš Londono keliaukime į Barseloną, kurioje galima rasti vieną iš garsiausių pasaulio bažnyčių – Šv. Šeimos baziliką. Virš 100 metų statomas Antonijaus Gaudi šedevras šiandieną ar nemato savo statybos pabaigos, tačiau jau dabar ši bažnyčia padarys įspūdį net visko mačiusiam turistui.
Europa turi tikrai daug istorinių lankytinų vietų, apie tai byloja ir Edinburgo pilis, pastatyta net prieš tūkstantmetį. Vos tik aplankysite šią pilį – iškart suprasite, kodėl ją kasmet aplanko net 1 milijonas žmonių. Ši didinga pilis jus tikrai sužavės, ne tik savo architektūra, bet ir įspūdingais sodais, esančiais aplink.

Na ir paskutinė lankytina vieta šiame sąraše – tai Noterdamo katedra. Apie ją buvo kuriamos operos, dainos, pasakojimai, tad nieko keisto, jog garsioji Noterdamo katedra daugelį užkerį savo grožiu.
Tad štai tokios yra gražiausios Europos lankytinos vietos. Europa galbūt nėra itin modernus žemynas, tačiau šiame straipsnyje išvardinti objektai tikrai nusipelnė aplankymo ir dėmesio iš mažų mažiausiai kiekvieno Europiečio.

Rašyti komentarą