Kas yra kompiuterių video kortelė?

parašė , 2013-01-05 11:17

Kompiuterių Vaizdo plokštės yra plėtimo kortelė, kuri leidžia kompiuterių vaizduokliui rodyti atvaizdus, paveikslus ir kitą grafiką. Tai yra vienas daugelis kompiuterio aparatinė įranga, būtina kompiuteriui, kad funkcionuotų tinkamai. Kompiuterių Vaizdo plokštės yra taip pat žinoma kaip grafinė akceleratoriaus kortelė, parodymo siejiklis ar grafinė kortelė.

Daugiau, negu tik kompiuterių komponentas tam, kad rodytų grafiką, video kortelė prisideda prie greičio, kuriuo atvaizdai yra suteikti onscreen – skaičius rėmų per sekundę (fps). Tai turi savyje grafikos apdirbimo vienetą (GPU), kuris perduoda signalus į kompiuterių vaizduoklį. Kompiuterių video kortelės greitis yra nustatytas daug faktorių, apimdamas pagrindinį laikrodžio greitį, atminties laikrodžio greitį ir vaizdo elemento vamzdynų skaičių.

Pagrindinis kompiuterių video kortelės laikrodžio greitis atstovauja skaičiui laikrodžio ciklų, kuriuos GPU gali įvykdyti per sekundę. Tai išreiškiama megaherce (MHZ). Atminties laikrodžio greitis yra panašus į pagrindinį laikrodžio greitį, bet matuoja video kortelės atminties greitį vietoj to.

Kompiuterių video kortelė su daugiau vaizdo elemento vamzdynų gali apdirbti atvaizdus greičiau negu vienas su mažiau vaizdo elementų. Video kortelė su 4 vamzdynais tiktai sugebės apdirbti pusę taip daug vaizdo elementų kaip Vaizdo plokštės su 8 vamzdynais, manydama, kad abi kortelės turi tą patį pagrindinį laikrodžio greitį.

Atminties juostos plotis taip pat vaidina vaidmenį visaapimančiame greityje ir kompiuterių video kortelės efektyvume. Atminties juostos plotis yra greitis, prie kurio GPU perleidžia duomenis į grafinę atmintį. Su aukštesniu atminties juostos pločiu, video kortelė sugebės ištraukti duomenis iš savo atminties greičiau.

Kaip garso plokštės, tinklo interfeiso kortelės ir tam tikri kiti kompiuterių komponentai, video kortelės gali būti sujungtos į pagrindinę plokštę ar parduotos atskirai. Daugumoje pavyzdžių, integruotos video kortelės yra mažiau galingos negu atskiras, specialios video kortelės. Integruotos video kortelės neturi savo savos atminties slėptuvės tokiu būdu, jie turi pasiskolinti nuo sistemos atminties. Tai gali sukelti atsilikimą atlikimui ypač, jei kompiuterių vartotojas valdo grafinę intensyvią programinę įrangą ar daugialypes paraiškas tuo pačiu metu.

Aukštas galas paskyrė video kortelių pasiūlymą pridėtas gebėjimas toks kaip video grobimas ir FireWire palaikymas. Jie gali taip pat sportas išoriniai uostai, kurie leidžia pridėjimą papildomo kompiuterių vaizduoklio ir S-Video Lauke uostas, kuris leidžia kompiuteriui susisiekti su televizija. Šitos galingos video kortelės gali parduoti už tiek daug, kiek kelis tūkstančius dolerių, kurie daro juos labai brangiais kompiuterių komponentais.

Reguliariam kompiuterių vartotojui, kuris tiktai naudoja jo asmeninį kompiuterį, kad užsiiminėtų banglenčių sportu Tinklas ar valdytų įstaigos paraiškas, integruota video kortelė gali neatsilikti nuo visų skaičiavimo užduočių. Asmeninio kompiuterio žaidėjams, grafiniams projektuotojams ir kitiems sunkiems daugialypiams programinės įrangos vartotojams, galinga grafinė kortelė kartu su kita aukšto galo kompiuterio aparatine įranga yra būtina lygesnei ir aiškesnei grafinei multiplikacijai. Tai gali padidinti struktūrą ir degančius 3-ųjų asmeninio kompiuterio žaidimų padarinius duoti išsamesnius ir realistinius peizažus.

Yra dviejų svarbiausių tipų paskirtos kompiuterių video kortelės, parduotos rinkoje šiandien: vyresnis Pagreitintas Grafinis Uostas (AGP) video kortelės ir naujesnis Periferinis Sudedamasis Įjungtas Ekspresas (PCIe) video kortelės. AGP kortelės yra prijungtas prie pagrindinės plokštės per AGP plyšį tuo metu, kai PCIe video kortelės gali tiktai tikti PCIe plyšiuose. Pagrindinės plokštės gali tiktai pritaikyti vieną iš šitų dviejų video kortelių tipų. Jei jūs planuojate nupirkti video kortelę kaip savo naujausią kompiuterių komponentą, įsitikinkite, kad jis yra palaikytas jūsų Spausdintuvai.

Rašyti komentarą