Kaip paruošti automobilį žiemai?

parašė , 2019-10-18 14:13

Žiemos sezonas tampa tikru iššūkiu daugeliui vairuotojų, o tam, kad žiema neužkluptų netikėtai, reikia laiku pasirūpinti savo transporto priemone. AutoŠviesos, padangos, valytuvai – tai svarbiausia, kas turi būti pakeista ir tikrinama ar viskas tvarkoje, o daugiau svarbių pirkinių rasite čia. Tačiau tai dar ne viskas. Kaip tinkamai paruošti automobilį šaltajam metų laikui.

LED šviesosŽinoma, pirmiausia ką turite padaryti, tai atėjus laikui t.y. iki lapkričio 10 d. pasikeisti padangas į žiemines. Taip pat tinkamos yra ir universalios, kuriomis važiuojate šiltuoju metų laiku. Lietuvoje kelininkus dažniausiai žiema ir blogos oro sąlygos užklumpa netikėtai, dėl to gerų žieminių padangų tikrai reikia. Nepagailėkite laiko jų paieškoms bei paskirkite atitinkamą pinigų sumą. Galima remtis padangų specialistų patarimais ir rinktis žiemines padangas atsižvelgiant į vietovę, kurioje dažniausiai važinėjate bei kaip joje valomi keliai sudėtingomis eismo sąlygomis. Tarkime, jei daugiausia važiuojate keliais, kurie nevalomi nuo sniego bei nebarstoma ledu padengta kelio danga druskos mišiniu, tai verta pirkti dygliuotas padangas. Jei keliai gerai valomi, tai vertėtų rinktis ne dygliuotas, o minkštesnio ar kietesnio mišinio padangas.

Be padangų keitimo darbų laukia ir kitokie. Labai gerai, jei prieš žiemą patikrinama ventiliacijos sistema. Tai padės apsaugoti automobilį nuo stiklų rasojimo. Kartais vairuotojai pasikeičia salono ventiliacijos filtrą ir tai yra labai gerai. Taip pat patikrinti reikėtų ir tai ar nereikia pakeisti kitų automobilio filtrų, pavyzdžiui, kuro filtrą ir pakaitinimo žvakę. Tai labai svarbu dyzelinių automobilių savininkams.

Vienas iš svarbiausių saugaus vairavimo garantų yra tinkamos automobilio šviesos. AutoŠviesos, kurias rasite čia užtikrins tinkamą kelio apšvietimą, o tai labai svarbu žiemos metu, kai eismo sąlygos nėra geros. Tiesa, svarbu patikrinti ne tik keliui apšviesti skirtas lemputes, bet ir visas kitas t.y. ir numerio, gabaritų ir t.t. Tik tinkamas apšvietimas leis ne tik gerai matyti kelią, kuriuo važiuojate, bet ir praneš kitiems eismo dalyviams apie jus bei jūsų veiksmus.

Taip pat derėtų nepamiršti apie valytuvus. Jų gumos bei mechanizmas greitai dėvisi, todėl prieš šaltąjį sezoną reikia pasirūpinti naujais valytuvais, juk matymas per stiklą taip pat užtikrina saugumą. Žinoma, gerai būtų tuo pačiu patikrinti ir stiklų bei sandarumo būklę. Tai leis komfortiškai važiuoti žiemos metu. Visa tai, kas paminėta yra labai svarbu kiekvienam vairuotojui.

Rašyti komentarą