Geriausi oro valytuvai ir jonizatoriai jūsų namams

parašė , 2022-10-27 15:35

Kas yra oro valytuvas?

Švaresnis orasOro valytuvas – tai prietaisas, kuris filtruoja ir valo patalpų orą, pašalindamas iš namų oro teršalus ir kvapus. Dauguma oro valytuvų veikia filtruodami pro juos praeinantį orą, pašalindami teršalus (pvz., dulkes, žiedadulkes, kvapus ir kt.). Kai kurie oro valytuvai taip pat turi ultravioletines (UV) lempas, kurios naikina ore esančias bakterijas ir virusus. Kai kurie oro valytuvai yra labai dideli ir skirti komerciniam naudojimui; kiti skirti naudoti namuose. Oro valytuvai geriausiai veikia tada, kai oras jūsų namuose jau yra palyginti švarus. Todėl pirmiausia svarbu, kad patalpų užterštumas nebūtų per didelis. Tai galima padaryti įvairiais būdais, pavyzdžiui, palaikyti namuose švarą ir atsikratyti netvarkos bei prižiūrėti kambarinius augalus.

Geriausi jonizatoriai

– "Airfusion" jonizatorius ir oro valytuvas jonizatorius ir oro valytuvas "Airfusion Ionizer and Air Purifier" naudoja aukštos įtampos elektrostatinį išlydį (tą patį metodą kaip ir pirmiau minėtas oro valytuvas drėkintuvas"Ionizer Air Cleaner"), kad neutralizuotų ore esančius kvapus ir mikrobus. Jis taip pat turi tikrą HEPA filtrą, kuris gali pašalinti iki 99 % ore esančių teršalų.

– Visi oro valytuvai ir jonizatoriai Oro jonizatorius valytuve ir jonizatoriuje "All Air Cleaner and Ioniser" naudojama aukštos įtampos elektrostatinė iškrova (tas pats metodas kaip ir pirmiau minėtame oro valytuve "Ionizer Air Cleaner") kvapams ir mikrobams ore neutralizuoti. Jis taip pat turi tikrą HEPA filtrą, kuris gali pašalinti iki 99 % ore esančių teršalų. https://www.e-nit.lt/oro-gerinimas/oro-valytuvai puslapyje plačiau.

Izoliacija ir mechaninis filtravimas

Izoliacinis ir mechaninis filtravimas – tai oro valymo būdas, kai kietosioms dalelėms iš oro pašalinti naudojamas filtras. Izoliacija reiškia didesnių dalelių pašalinimą iš oro, izoliuojant jas nuo supančios aplinkos. Mechaniškai filtruojamas oras gaunamas iš filtro, turinčio tam tikro dydžio poras, kurios praleidžia mažesnes nei porų dydis kietąsias daleles, bet ne didesnes.

Elektroniniai oro valytuvai

Elektroniniuose oro valytuvuose naudojami įvairūs oro valymo būdai. Tai gali būti ultravioletiniai spinduliai, joninis valymas ir ozono generavimas. Ozonas yra labai reaktyvi deguonies forma, galinti suskaidyti teršalus, tačiau jis taip pat gali būti kenksmingas žmonėms ir aplinkai, todėl elektroniniai oro valytuvai jį naudoja retai. Elektroniniai oro valytuvai gerai šalina kvapus, tačiau jie turi ribotas galimybes pašalinti kietąsias daleles, kurios yra pagrindinė alergijos ir astmos priežastis. Be to, jie kainuoja brangiau nei kitų tipų oro valytuvai jonizatoriai. Juos geriausia naudoti kartu su kitų tipų oro valymo įrenginiais.

Rašyti komentarą