Patogūs virtuvės baldai

parašė , 2012-04-06 03:47

Nustatyta, jog kasdien maistą gaminanti šeimininkė kiekvienais metais virtuvėje nueina per keturis milijonus žingsnelių. Tačiau kiekvienos dienos kelionę įmanoma sutrumpinti, jei atsižvelgsite į specialistų rekomendacijas, kaip virtuvės baldai šią aplinką gali paversti ergonomiška ir funkcionalia.

Projektuodami virtuvės baldus stengiamės, kad virtuvės baldai būtų ne tik funkcionalūs. Virtuvėje bus suplanuota patogi maisto gamybos sritis, jei rinksitės pagal specialų jums projektą pagamintus virtuvės baldus, ne tik atitinkančius ir efektyviai užimančius turimą ribotą erdvę, bet ir atitinkančius konkrečius jūsų poreikius.

Virtuvės baldai bus funcionalūs, jeigu bus išvengta dažniausiai pasitaikančių baldų projektavimo klaidų:

1. Virtuvės baldai, kurių mažas stalviršio aukštis. Jeigų blogai nustatomas virtuvės baldų stalo paviršiaus aukštis, aukštaūgiui teks lenktis prie stalviršio, o mažesniems – aukštai kelti rankas, tad stovėdami nepatogiai susilenkę ir įtempę raumenis greit nuvargsta, tampa lėtas gaminimo procesas ir dingsta maisto ruošimo malonumas.
2. Virtuvės baldai, kuriuose nepakankamai erdvės daiktams. Virtuvės baldai sudaryti iš spintelių ir stalčių. Viruvėje esantys baldai privalo turėti tiek stalčių ir spintelių, tiek, kad pravėrus baldų duris daiktai nepradėtų kristi iš lentynų.
3. Baldai virtuvėje su sudėtingai pasiekiamomis kampinėmis spintelėmis. Jei kaskart prireikus puodo reikia iš toli esančios kampinės spintelės ištraukti visus kitus daiktus, kad jį pasiekti, maistas bus gaminamas žymiai ilgiau, ir šis procesas jus nuvargins.
4. Virtuviniai baldai be pašvietimo. Jei po pakabintomis virtuvės spintelėmis neįrengtas apšvietimas, lieka neapšviesta darbo zona. Šviesos trūkumas darbo zonoje, kurioje gaminamas maistas, priverčia sutelkti dėmesį, regėjimą, tad nieko nuostabaus, kad netrukus pasijusite pavargę ir susierzinę. Virtuvės baldai privalo turėti papildomą apšvietimą.
5. Standartiniai virtuvės baldai. Virtuvėje dažniausiai dirba vienas žmogus, todėl baldai geriausiai, jei pritaikyti to žmogaus aukščiui, įpročiams.
6. Netinkamai išdėtyti virtuvės baldai. Svarbiausi virtuvės centrai: šaldytuvas, plautuvė, kaitlentė turi sudaryti trikampį.
7. Netinkamas virtuvės baldų suskirstymas į zonas. Išskirtos 5 virtuvinių baldų sritys:
• maisto produktų saugojimo zona. Čia laikomos pagrindinės maisto produktų atsargos;
• indų saugojimo zona. Virtuvės baldų zona (stalčiai ir spintelės), kurioje saugomi indai;
• valymo priemonių laikymo zona. Šioje baldų dalyje talpinami įvairūs plovikliai, valikliai;
• Valgymo įrankių laikymo zona. Virtuvės baldai turi turėti pakankamai stalčių, kad būtų galima sudėti visus dažnai naudojamus įrankius.
• maisto gaminimo zona. Virtuviniai baldai bus praktiški tik tada, kai bus skirta pakankamas kiekis erdvės maisto gaminimui.

Virtuvės baldai turi būti planuojami ir gaminami profesionalų, tuomet Jūsų baldai virtuvėje bus patogūs, estetiški ir funkcionalūs.

Rašyti komentarą