Mobilieji telefonai

parašė , 2012-04-24 12:34

Atsibodo su savimi nešiotis du mobiliuosius telefonus? Vis sumaišote juos ir paskambinate ne iš to arba vieną nuolat pamirštate? Jei taip, turime jums gerą žinią – pasaulį jau seniai užkariavę, į Lietuvą vis labiau ateina Dual-Sim mobilieji telefonai. Kas tai per įrenginiai?

Kaip jau turbūt supratote ir termino „dual-sim“ (dviguba sim kortelė), šie telefonai turi galimybę naudoti dvi sim korteles tuo pačiu metu. Taip, jūs supratote teisingai. Tuo pačiu metu, tame pačiame telefone galėsite naudotis dvejomis mobiliojo ryšio kortelėmis visiškai neprarasdami jų funkcionalumo. Be abejonės, ši naujovė skamba fantastiškai, tačiau iškart kyla klausimas – kodėl jie dar nėra paplitę ir kodėl apie juos negirdėjome anksčiau?

Labai paprasta – to nenorėjo (ir vis dar nenori) mobiliojo ryšio tinklai. Kaip žiniai Lietuvos mobiliojo ryšio tinklai yra monopolijos ir kariauja dėl kiekvieno kliento. Joms nepatinka dalintis rinka ir pagrindinis jų tikslas – galiausiai užkariauti visą Lietuvos mobiliojo ryšio klientūrą. Būtent dėl šios paprastos priežasties į Lietuvą taip sunkiai ateina dual-sim mobilieji telefonai. Juk logiška – žmogus turėdamas tokį telefoną dažniausiai jame naudos skirtingų operatorių korteles. Vadinasi, mobiliojo ryšio operatorius, parduodamas arba bent jau informuodamas savo klientus apie telefonus su dviejų mobiliojo ryšio kortelių talpinimo galimybe, pasidalina savo klientu su vienu iš kitų dviejų tinklų operatoriumi. Puikiai suprasdami tokią dalinio klientų praradimo grėsmę, mobiliojo ryšio operatoriai į savo mobiliųjų telefonų asortimentą neįtraukia dual-sim telefonų. Na, o žinant faktą, jog statistiškai daugiausiai telefonų nuperkama būtent iš Lietuvos trijų didžiausių operatorių, lengva suprasti kodėl žmonės turi taip mažai informacijos apie šiuos itin patogius įrenginius.

Galbūt dėl tos pačios priežasties (operatorių „blokados“ dual-sim telefonams) lietuviai pamažu darosi skeptiški šių įrenginių atžvilgiu. „Jeigu jais neprekiauja mobiliojo ryšio operatoriai, vadinasi jie yra nekokybiški, neverti dėmesio ir t.t.“ – dažnai pasitaikanti mintis žmonių galvose. Kas bebūtų kaltas, nevertėtų būti skeptiškais šių telefonų atžvilgiu.

Dual-Sim mobilieji telefonai yra ne tik kokybiški ir verti dėmesio, bet dar ir kur kas pranašesni už tradicinius mobiliuosius telefonus, turinčius galimybę naudoti tik vieną sim kortelę. Naudojant naujuosius telefonus nebereikės visur su savimi nešiotis dviejų telefonų, nebereikės rūpintis ar abu telefonai pakrauti, nebereikės sukti galvos ir tikrinti kišenes ar abu telefonus pasiėmmėme nuo darbo stalo. Viskas bus kaip ir seniau – visus savo poreikius patenkinsime turėdami vieną telefoną. Vieną kortelę galėsime naudti darbui ar verslui, kitą – savo malonumui, šeimai ir draugams ir t.t. Negana to, turėdami dual-sim mobilųjį telefoną dar ir sutaupysime. Nustebsite kokių mažų sąskaitų galima sulaukti mėnesio gale, suderinus du mobiliojo ryšio planus pagal savo poreikius.

Rašyti komentarą