Domenai

parašė , 2012-12-07 07:10

Šiandienai tinkle yra naudojama net 200’000 internetinių tinklalapių su lietuviškais ”pavadinimais” ir netgi beveik vienas milijardas sukurtų internetinių puslapių visame pasaulyje. Tai sako, kad net kas šeštas žmogus žemėje turi po svetainę. Tiesa, šį kartą nagrinėsime ne tinklalapius, o tuos jų pavadinimus – išsiaiškinsime kas tai tokio, ir kaip juos gauti. labai nagrinėsime vieną, ypatingai nekasdienišką būdą ”išlošti labai gerą tinklapio pavadinimą.

domenaiišsiaiškinome, kad svetainės vardas yra tai domenas. Dėl domenų, puslapius galime matyti tokiais URL, kaip “www.manopuslapis.lt”, o ne matyti tam tikrą puslapį įvėdinėjant IP adresus – t.y. visokias skaitmenų kombinacijas. Lengva suprasti, kaip tai supaprastina mūsų gyvenimus – net jei kiekvieną dieną lankotės tik 5-iuose tinklalapiuose, atsiminti visų jų IP URL tikrai būtų kiek nelengva.

Tad, jei kursite interneto svetainę, turite du pasirinkimus, kaip isigyti puslapio vardą – domenai. Vienas, ypatingai lengvas, ir didelių pastangų neprašantis būdas – tai domeno įsigyjimas iš šią paslaugą teikiančių įmonių . Tai yra ypatingai paprastas veiksmas, kurio net neverta aprašinėti.
Kur kas sudetingesnis yra domenų gaudymas karantine. Kaip paaiškinti kas yra domenai karantine? Pakankamai paprastai. Kiekvienas domenas turi savo galiojimo laiką. tęsiasi nei ilgai, nei trumpai – vienerius metus. Tuomet domeno savininkas gali pasirinkti – ar pratęsti savo projektą, ir tuo pačiu užmokėti papildomą pinigų sumą už domeno pratęsimą, ar projektą nutraukti ir leisti kitam žmogui naudotis Jūsų domenu.

Šioje vietoje ir prasideda visas įdomumas. Kai domeno galiojimas baigiasi, jis yra nukeliamas į karantiną. Kol domenas yra karantine, jo sąvininkas be problemų gali jį pratęsti. Tiesa, jei domeno sąvininkas negali to daryti, domeną įsigyti gali bet kuris kitas asmuo. problemų sukelia tai, , kad dažniausiai domenai karantine ilgai neužsibūna, nes prie 1 domeno karantine budi daugiau, nei keli norintys, taigi, kai kurios įmonės siūlo Jūsų ieškomo domeno gaudymo paslaugą, kad Jūs taptumėte tuo, kuris gaus tą domeną.

Kodėl domenai karantine yra tokie paklausūs? Visų pirma dėl neblogų pavadinimų. Taip pat domenai karantine turi gerą reputaciją paieškose sistemose, taigi Jums neturėtų būti sunku prasimušti į aukštumas.

Taigi, jei esate išsirinkę užimtą domeną, nepraraskite vilties – kreipkitės į domenų gaudymu iš karantino užsiimančias bendroves, ir galbūt Jums pavyks gauti išsvajotą domeną.

Ar domėjotes kada greita paskola ar greitu kreditu? Daugiau informacijos apie juos galite rasti lsc.lt

Rašyti komentarą